Co mne živí

Živí mne programování webových aplikací a informačních systémů pro firmy a neziskové organizace. A také konzultační a lektorská činnost v ICT.

Webům a programování se věnuji již hodně přes deset let. Za ta léta jsem toho spáchal poměrně dost. Většina z toho mne bavila, jen málokdy jsem musel dělat na projektech, se kterými jsem se pral.

V současnosti mne nejvíce radosti přináší práce na projektu, který se pomalu stává světovým. Je to webový portál pro všechny ty, kteří propadli, chystají se propadnou a nebo jsou rodiči těch co propadli, či právě propadají boardridingovým sportům. Tedy sportům, ke kterým je třeba nějaké prkno. Snowboarding, skateboarding a surfing.

Již dnes je to unikátní databáze zhruba o 70 000 stránkách, obsahují informace o všem, co se kde šustne okolo těchto aktivit. Od eventů, live streamů, přes profily riderů, sponzorů, asociací, návodů – tipů a triků až po lokace spotů na celém světě.

www.boardriding.com

V současné době jsem také propadl kouzlu platformě, která je vynikající pro tvorbu klasických webových prezentací, a to od těch malých osobních, po velké korporátní či mediální. WordPress je zkrátka fenomén a musím říci, že zaslouženě. Na WordPressu je postaven i tento blog. Jak může vypadat klasická firemní prezentace, splňující všechny nároky na dnešní web, včetně skvělé přístupnosti na mobilních zařízeních, je vidět třeba na těchto dvou prezentacích.

První je prezentace neziskové organizace Prev-Centrum z.ú.

 

Druhá je prezentace postavená na té samé šabloně, s odlišnou koncepcí a rozdílnou cílovou skupinou. Zde je implementován i základní e-shop.


Dalších živých projektů jsou desítky, včetně dlouholeté práce na systému pro výkaznictví a práci s klienty v neziskových organizacích, realizovaného pro Úřad vlády ČR.

Ačkoliv tuto práci dělám již dlouho, stále mne baví. Baví mne i sledování současných trendů v ICT, další sebevzdělávání v oboru a setkávání s podobně postiženými. 🙂 Mám štěstí, protože spolupracuji se skvělými lidmi, výbornými kamarády a i z mnoha zákazníků se po letech dobré spolupráce stali přátelé.

PS: Pokud máte představu uzavřených a nekomunikativních ajťáků, stavte se někdy. U nás v kanceláři tento předsudek opravdu neplatí 😉